top of page

Léčebný pobyt

Pobyt u moře zaujímá v životě každého dítěte velmi důležitou roli. Naše děti jsou obklopeny veškerými vymoženostmi této doby,ale to přináší s sebou velkou zátěž pro jejich organismus. Abychom jim pomohli se s touto zátěží vyrovnat a eliminovali její negativní vliv na zdraví dětí, měli bychom se postarat o to, aby každé dítě strávilo minimálně 14 dní v roce u moře. 14 dní čistého přímořského pobytu je totiž ta nejkratší doba, za kterou se zlepší imunita organismu, což má za náledek zlepšení zdravotního stavu a snížení nemocnosti v následujícím období. Ze své praxe mám takovou zkušenost, že dítě po návratu od moře je minimálně 6 měsíců mnohem zdravější než bylo předtím a pravidelným opakováním těchto pobytů klesne nemocnost úplně.

mudr-lamanga.webp
mudr-dite.jpg

Proto jako součást léčby dětí s alergií, astmatem, recidivujícími respiračními infekty a ekzemy doprovázím své pacienty na 14ti denní léčebné pobyty. Řadu let jsem hledala to nejvhodnější místo, které bych dětem doporučila. V roce 1997 jsem navštívila poloostrov La Manga na jihu Španělska a našla tam pro děti to pravé. Moře jsou zde hned 2 - jedno tzv. malé, kde je vždy klidná hladina, teplota vody je kolem 28 st. Mořská voda zde a léčebné bahno na břehu má léčebné účinky stejné jako u Mrtvého moře v Izraeli. Druhé moře - tzv.velké má dlouhou písečnou pláž s velmi pozvolným vstupem do moře a děti si zde někdy užijí i vlny, které k moři patří. Je zde vysoká vlhkost vzduchu a dětem se zde krásně dýchá.

Dítě jede na pobyt v doprovodu jednoho nebo obou rodičů. Ubytování je v apartmentech pro 4 až 6 osob se 2 ložnicemi, kuchyňským koutem s obývací místností, příslušenstvím a balkonem. Apartmenty jsou čisté a krásně vybavené. Na prostranství před nimi si mohou děti hrát. Je zde bezpečno a klid. Stravování si účastníci pobytu zajištují sami. Potraviny jsou zde velmi levné a kuchyně na apartmentech dobře vybavené. Kdo by si vařit nechtěl, má možnost navštívit řadu restaurací v okolí, kde jsou ceny velmi přijatelné. Po celou dobu pobytu zajištuji dětem zdarma lékařský dohled a v případě potřeby samozřejmě i léčbu.

bottom of page